Doppelgänger

28. january 2017 at 19:12 | Lufík
Doppelgänger (pro svůj vzhled u fanoušků známá též jako "Slaninová Lara") je Atlantská kopie Lary Croft stvořená Jacquelinou Natlou. Tahle Doppelgänger vystupuje v Tomb Raider a Tomb Raider: Anniversary. V Tomb Raider: Underworld se Lara setká tváři v tvář s upgradovanou verzí.

Výskyt
Lařinu kopii prvně potkáte v Tomb Raideru v levelu Atlantida. Znovu se objevuje v remaku Tomb Raider: Anniversary, v levelu Lost Island (Ztracený Ostrov) - Great Pyramid (Velká Pyramida).

Vzhled
Vypadá podobně jako ostatni Atlantšti mutanti, s červenou kůži a bez vlasů, ale viditelně se jedná o ženu. Přesně napodobuje Lařiny pohyby jako zrcadlový odraz. Neni agresivni a nemůže být zabita běžným způsobem, protože veškerá zraněni (způsobená Lařinou střelbou), rovněž utrpi Lara. Takže pokud je Doppelgänger zabita Lařinými zbraněmi, Lara také zemře.
Je několik rozdilů mezi Larou a jeji Atlantskou kopii, jednim z nich je, že "Slaninová Lara" nemá Lařino vybaveni, jako pistole nebo batůžek. Přesněji nemá kůži, oblečeni ani boty.
V Tomb Raideru střili náboje - přestože nemá zbraně. Použivá stejné animace jako Lara. Naproti tomu v Tomb Raider: Anniversary střili ohnivé koule podobným způsobem jako Natla.

Přiběh
Laře se povede přelstit Atlanťanku tim, že ji navede do jámy s lávou, překryté padacimi dveřmi.Tomb Raider: Anniversary

Podle dokumentace vydané spolu s Tomb Raider: Anniversary je Lařina kopie "strašlivé stvořeni bez kůže, které záhadně sdili přesné fyzické charakteristiky Lary Croft. Protože vlastni jen většinu základnich prvotnich instinktů, napodobuje tvor chováni svých protivniků. Diky chybějicimu svědomi, důvodu a duše v jakémkoli smyslu je Doppelgänger velmi nebezpečná a zároveň také neskutečně zranitelná."


Tomb Raider: Underworld
V Tomb Raider: Underworld Natla stvořila novou pokročilou verzi Doppelgänger. Tato verze byla vybavena kůži, vlasy, dokonce jeji duhovka se shoduje s Lařinou, což ji umožnilo přistup do pokladnice v Lařině sidle. Byla ji dána schopnost jednat na základě vlastniho uváženi, ale jeji pán ji může dávat rozkazy.

Fanouškovské spekulace
Jednim možným vysvětlenim existence Atlantské kopie Lary Croft je past navržená konkrétně Atlanťany a/nebo Natlou, aby přelstila Laru k zabiti sebe samotné, nebo přinejmenšim ji znemožnilo postup dál. Nicméně Natla pravděpodobně myslela, že Lara zemřela poté, co se vrhla z útesu před Svatyni Scionu a Atlanťané navic nikdy Laru neviděli, neni moc pravděpodobné, že by byl mutant vypěstován na základě mizivé šance, že se Lara ukáže. Ačkoli mutant napodobuje Lařiny pohyb - možná se teprve vylihnul a uči se, nebo "programuje" kopirovánim prvni věci, kterou vidi - Laře se vlastně téměř nepodobá v TR1 a jeho setkáni s Larou mohla být jen nešťastná nehoda.Zpět na rozcestník TR1, TR:A nebo TR:U
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.