Jaký by byl příběh v TR Underworld bez Amandy?

28. january 2017 at 19:42 | Lufík
Už jste si někdy říkali či představovali, jak by vlastně příběh v TR Underworld pokračoval bez Amandy? Proč má tato postava na příběh takový vliv i když se tam ukázala jen párkrát? Určitě si pamatujete poslední chvilky odehrávající se v TR Legend. Lara zde totiž mířila právě na Amandu a váhala, zda ji zastřelit či nikoli. Namísto toho ji pouze omráčila se slovy "od teď je každý tvůj nádech dar ode mne". Co by se ale stalo, kdyby ji naopak zastřelila?

V Tomb Raider Underworld jsme poctili Amandu návštěvou hned v první lokaci a to na její lodi, kde jsme objevili i jejího nového "mazlíčka" Natlu, která byla na lodi uvězněna. Kdyby ale Amanda byla mrtvá, nemohla by najít ani uvěznit Natlu, která by pravděpodobně nevytvořila další Lařinu kopii, ta by zase nezničila Lařio sídlo a dokonce i Alister by byl stále mezi živými. Díky Natle jsme se i dozvěděli důležité informace, které nás přivedli k součástem Thorova kladiva nebo kde se nachází Helheim.

Nuže… dejme tomu, že by si Lara tyto informace zjistila sama, což by pro ni ostatně až takový problém být neměl. Ať už s Natliinou pomocí či bez ní, Lara by určitě našla Thorovo kladivo včetně jeho součástí, tak jako tak. Řekněme, že by Lara i bez Natliiných souřadnic našla vstup do Helheimu.

Zde už ale nastává velký problém. Od Natly jsme se totiž dozvěděli, že k otevření brány do Helheimu je zapotřebí provést rituál, který zná pouze ona. Ať už by Lara měla Thorovo kladivo či nikoli, bez Natly a jejího rituálu by její cesta u vchodu do Helhemu skončila. Šance, že by Lara přišla na to, že k otevření vchodu potřebuje jakýsi rituál včetně Natly, je velmi malá. Nabízí se totiž další otázka, kde by se tou dobou nacházela právě Natla. Byla by stále uvězněná pod troskami Atlantidy nebo by se vysvobodila a uprchla neznámo kam? Zde se už můžeme jen dohadovat, jak by příběh TR:U pokračoval. Lara je jak víme velmi chytrá žena a dá se předpokládat, že by nějakým způsobem přišla na to, že k otevření Helheimu potřebuje Natlu. Nemusela by vědět, že k otevření je zapotřebí rituál, ale mohla by uvažovat nad tím, že právě Natla bude tyto informace vědět. V případě, že by byla Natla dále uvězněna pod troskami Atlantidy, musela by se tam Lara vrátit a doufat, že je Natla stále naživu a že ji tam najde. Pokud by byla Natla mrtvá, pak by Lařina cesta do podsvětí definitivně skončila. Pokud nikoli… mohli by se tam obě dostat a to i v případě, že by Natla pod troskami Atlantidy už nebyla, neboť lze předpokládat, že pokud by se Natla z trosek dostala, sama by si Laru našla, aby se s její pomocí dostala do podsvětí.

Okej… po dlouhém uvažování, přemýšlení a všech možných metod se tedy konečně dostáváme do Helheim. Opět vzniká otázka, jak by Lařina spolupráce s Natlou pokračovala, neboť by Lara po otevření brány mohla Natlu ihned zabít, ale dejme tomu, že by to pokračovalo zhruba stejně, jak to známe z příběhu. Lara za branou najde svou mrtvou matku a Natla chce zprovoznit monumentální zařízení (v podobě hada z Midgardu), aby nastolila Sedmý věk (konec světa). Pokud si dobře pamatujete, tak po objevení matky na Laru zaútočila Doppelganger. Tu vytvořila Natla v zajetí Amandy, ale i kdyby byla volná a ne pohřbena pod Atlantidou, nic by jí nebránilo dalšího klona vytvořit, třeba jako pojistku. Takže pokud by se tato scéna s Doppelganger opakovala a ta měla Laru v podsvětí zabít, nikdo by ji tentokrát život nezachránil (jak víme, v příběhu je Lařiným zachráncem právě Amanda). Vezměme ale v potaz, že tentokrát žádný další klon není a Lara se utká s Natlou přesně tak, jak je to v TR:U. Natla zprovozní mechanismus, který Lara posléze zničí a s ním porazí i Natlu.

A máme tady další otázku… jak by se Lara dostala z podsvětí? V příběhu je hlavní vchod zavalen a Lara je i s Amandou uvězněna v Helheim. Někteří si mohou říct, že by Lara prostě utekla hlavním vchodem, který by kvůli Amandě nebyl zavalený, ale pokud budete pozorní, můžete si všimnout, že Amanda vchod nezavalila a to ani Natla, která na Amandu zaútočila. Vchod se tak zřejmě zavalil kvůli zemětřesení, které způsobil hroutící se obří mechanismus. V příběhu se Lara dostane z podsvětí díky portálu, jenž ji přenese do Nepálu. Jenže… jak víme, portál v podsvětí byl poškozen. Lara musela držet ulomený kus kamene, aby portál fungoval, ale kvůli tomu nemohla portál aktivovat. To obstarala Amanda, která Laru následně chytla, aby ji tak vzala sebou a zachránila. Kdyby ale byla Amanda mrtvá, nemohla by Laře pomoct aktivovat portál a dostat se tak z podsvětí pryč a jelikož se podzemní chrám postupně zaplňoval Eitrem, pochybuji, že by Lara měla dost času na to, aby vytvořila něco, čím by utržený kámen od portálu podržela a mohla tak utéct. Takže i kdyby se Lara a Natla nějakým způsobem spojili a společně se dostali do podsvětí, Lařin život by v něm pravděpodobně skončil, stejně jako její matky.

Takže když si to tak shrneme, bez Amandy by se příběh TR:U vůbec nemohl odehrát.

A jak to vidíte vy? Máte nějaké představy, nápady či názory k tomu, co by se dělo v TR:U a jak by příběh pokračoval bez Amandy?
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.